Pomysł do wynajęcia

150x110

Pierwszego września na polskim rynku ukazała się wyjątkowa książka - „Pomysł do wynajęcia”, a w niej historie ludzi, którzy dążą do pełnej swobody finansowej poprzez inwestowanie w nieruchomości na wynajem. Nie są to jednak historie szczęśliwców, którzy wygrali los na loterii. To relacje „zwykłych Polek i Polaków”, którzy dzięki, obrotności i wytrwałości osiągnęli to, o czym pewnie większość z nas marzy.Mieszkanicznicy* opowiadają o tym, co było dla nich inspiracją, od czego zaczęli, jakie popełnili błędy i jakie wyciągnęli z nich wnioski. Dzielą się też radami dla początkujących, a także swoimi planami.

Książka jest zbiorowym dziełem 30 mieszkaniczników z całej Polski. Są wśród nich i młodzi
i starsi od 18 do prawie 60 lat. Mężczyźni i kobiety i pary. Reprezentują różne zawody – architekci, pośrednicy nieruchomości, bankowcy, policjant, pracownicy korporacji, ale też i drobni przedsiębiorcy. Mają różne stany posiadania: od 0 do kilkudziesięciu mieszkań na wynajem. Niektórzy z nich systematycznie budują swoją wolność finansową. Inni to tzw. przypadkowi właściciele. Ci, którzy świadomie budują wolność finansową znajdują się na różnych etapach swojej drogi do wolności finansowej: od zero% do 100%. Ich opowieści to źródło wielu cennych wskazówek dla osób planujący inwestycje w nieruchomości.

*A skąd nazwa Mieszkanicznik? W polskim języku brakuje dobrego odpowiednika angielskiego słowa „landlord”, z kolei istniejące słowo „kamienicznik” źle się kojarzy. Dlatego postanowiliśmy ukuć nowe słowo na określenie osoby czerpiącej zyski z wynajmu swojego mieszkania lub mieszkań.

Stowarzyszenie Mieszkanicznik
Jest to grupa ludzi z całej Europy posiadająca lub planująca zakup nieruchomości na wynajem w Polsce. Misją organizacji jest ucywilizowanie polskiego rynku najmu prywatnego. Stowarzyszenie kreuje i promuje etyczne standardy najmu, lobbuje na rzecz zmiany prawa oraz zwiększa bezpieczeństwo najmu (m.in. dzięki partnerstwu z wieloma podmiotami branżowymi).